Brzuch Wrzody żołądka

Choroba pośpiechu – wrzody

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy może być spowodowana pośpiechem, napięciem nerwowym, stresami i dramatycznymi przeżyciami oraz nieregularnym i nieracjonalnym odżywianiem się, paleniem papierosów i piciem

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy może być spowodowana pośpiechem, napięciem nerwowym, stresami i dramatycznymi przeżyciami oraz nieregularnym i nieracjonalnym odżywianiem się, paleniem papierosów i piciem alkoholu.

W błonie śluzowej żołądka lub dwunastnicy wytwarza się ubytek lub ubytki w postaci “nadżerki”. Takie nie leczone ubytki pogłębiają się aż do perforacji, czyli pęknięcia (przedziurawienia) ściany żołądka lub dwunastnicy, któremu może towarzyszyć krwotok wewnętrzny.

Rana na błonie śluzowej daje przykre dolegliwości bólowe występujące w wyniku ustawicznego drażnienia przez przyjmowane pokarmy i sok żołądkowy, szczególne w przypadku nieregularnego odżywiania się polegającego na dużych przerwach między posiłkami.

Dlatego, warto zapobiegać tej chorobie i jeżeli już jesteśmy zmuszeni do przeżywania stresu, bo np. tego wymaga nasza praca – odżwyiajmy się prawidłowo. A sters także należy starać się likwidować, ponieważ zdrowie jest ważniejsze.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy