Dlaczego trapi nas niestrawność i zgaga?

Zgaga i niestrawność to problemy żołądkowe spowodowane dostawaniem się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku, którego śluzówka nie jest do tego przystosowana i dlatego ulega uszkodzeniu. Tego typu dolegliwości związane są z niezdrowym trybem życia.

Ogólnodostępne posiłki, często z fast foodów, zawierają duże ilości tłuszczu, i jak sama nazwa wskazuje, często spożywane są szybko. Wysiłek fizyczny, do którego często wracamy po obiadowej przekąsce, również wymieniany jest przez lekarzy jako przyczyna problemów gastrycznych. Jeszcze gorszy niż praca po posiłku jest jednak odpoczynek, który sprowadza się do poobiedniej drzemki. Także osładzanie sobie życia łakociami może powodować dolegliwości żołądkowe. A używki krytykowane przez środowisko lekarskie, jak alkohol i papierosy, zostają postawione pod pręgierzem między innym właśnie ze względu na wywoływanie “palących” problemów gastrycznych. Z pomocą może przyjść Rennie.

Rennie to preparat do stosowania przy eliminowaniu dolegliwości związanych z nadkwaśnością żołądka. Jest wysoce skuteczną kombinacją dwóch aktywnych składników węglanu wapnia (już 4 tabletki zaspokajają dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten pierwiastek) oraz magnezu. Rennie nie zawiera związków glinu. Dzięki wyjątkowemu składowi jest jedynym na rynku środkiem na zgagę i nadkwaśność rekomendowanym kobietom w ciąży. Rennie działa szybko i skutecznie, ponieważ neutralizuje nadmierną kwasowość żołądka już w momencie, gdy do niego dociera. Rennie o przyjemnym, miętowym smaku jest środkiem w pełni bezpiecznym, a dodatkowo działa ochronnie na błonę śluzową żołądka i dwunastnicy.

Ale przestróg nigdy dość, dlatego warto jeszcze raz przypomnieć, że problemy żołądkowe związane są z niezdrowym (np. praca fizyczna zaraz po jedzeniu), ale i statycznym trybem życia (sen niedługo po posiłku), nieodpowiednim odżywianiem (tłuste i szybko jedzone potrawy) i stosowaniem używek (alkohol, papierosy, ale również w dużych ilościach herbata czy kawa).

Ważne jest więc, żeby:
– zjeść w ciągu dnia kilka mniejszych posiłków, a nie raz do syta,
– unikać snu natychmiast po jedzeniu; trzeba odczekać około 2,5 godziny, by żołądek zdążył strawić pokarm oraz
– wyeliminować w miarę możliwości stres i zdenerwowanie z naszego życia.

hastagi na stronie:

#niestrawność zgaga #Dlaczego mam zgage #niestrawnosc zoladka #zgaga u dzieci #nadkwaśność wysiłek fizyczny

Authors
Top