Badania Wrzody żołądka

Barry Marshall i jego sposób na wrzody

Człowiek, poprzez którego dokonał się przełom w odnalezieniu źródła choroby wrzodowej nazywa się Barry Marshall. Najpierw prowadził próby na zwierzętach, a w końcu przeprowadził eksperyment

Człowiek, poprzez którego dokonał się przełom w odnalezieniu źródła choroby wrzodowej nazywa się Barry Marshall. Najpierw prowadził próby na zwierzętach, a w końcu przeprowadził eksperyment na sobie. Połknął bakterię Helicobacter pylori.

marshall.gif

Wtedy wszystko się zaczęło. Zaczął wymiotować, źle się czuć, chorować. A to oznaczało, ma rację, że dokonał odkrycia. To bakterie są odpowiedzialne za za tą chorobę – wrzody żołądka.

Bakterię Helicobacter pylori może człowiek mieć nawet przez całe życie, i zarażać innych. Konieczne jest leczenie, ponieważ mogą one doprowadzić nawet do raka żołądka. Po wielu latach udało się udowodnić, że choroba ta nie jest chorobą nerwów i stresu, ale wywołuje ją bakteria.

Barry James Marshall wspólnie z Robinem Warrenem otrzymali nagrodę Nobla za udowodnienie, że bakterie Helicobacter pylori są odpowiedzialne za stany zapalne żołądka oraz chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy.

hastagi na stronie:

#domowe sposoby na wrzody na skórze #jak odkwasić organizm #sposoby na wrzody #sposób na wrzody #jak odkwasic organizm #wrzody skórne domowe sposoby #domowe sposoby na helikobakter #sposobynahpyroli #sposób na wrzody skórne

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy