Brzuch Ból brzucha Choroby żołądka Niestrawność Zdrowa dieta Złe trawienie

Ból brzucha u dzieci

Na ból brzucha cierpią nie tylko dorośli, ale i dzieci. Jeśli malucha boli brzuch, może to świadczyć zarówno o bardzo ostrym stanie jamy brzusznej (np. o zapaleniu wyrostka), ale także niestrawności czy nadchodzącym przeziębieniu. Jednak to nie wszystsko: dziecko też cierpi na ból brzucha wtedy, gdy ma problemy emocjonalne czy przeżywa stres.

Niemowlęta zwykle cierpią z powodu kolki, jednak nie do końca wiadomo, jakie są jej przyczyny. Większość dzieci wyrasta z kolki kiedy ma już trzy miesiące. Co możemy zrobić, kiedy dziecko ma kolkę? Czasem pomocne może być masowanie brzuszka, okłady z ciepłej pieluchy czy podawanie wywaru z kopru włoskiego. Jednak niepokój powinna wzbudzić biegunka. Wtedy niezwłocznie trzeba wezwać lekarza, ponieważ dziecko może szybko się odwodnić.

Jeśli starsze, np. kilkuletnie dziecko skarży się na ból brzucha,źle się czuje, płacze lub leży skulony na łóżku, trzeba natychmiast wezwać lekarza.

Czasem dziecko cierpi z powodu stresu. Wtedy pozostaje nam spokojna rozmowa z dzieckiem. Można też podać dziecku neospasminę lub wywar z melisy.

hastagi na stronie:

#ból brzucha u dziecka #bolący brzuch u dziecka #ból brzucha u dzieci #co podać dziecku na ból brzucha #co dać dziecku na ból brzucha #ból brzucha u dziecka co podać #gdy dziecko boli brzuch #bolący brzuszek u dziecka #gdy dziecko boli brzuszek #co na ból brzucha u dziecka

Similar Posts

One thought on “Ból brzucha u dzieci
  1. witam otorz mam problem z moim 4letnim synkiem.od 3 dni nic nie chce jesc ciagle mu jest zimno ale najwiekszy problem to to ze od 3 dni ma bole brzucha.teraz przebywam na terenie wielkiej brytani i bylam juz 2 razy u lekarzy a ich odpowiedz brzmi wszystko ok dac dziecku paracetamol ktory nie pomaga .nie wiem co powinnam zrobic jakie polskie leki kupic,prosze o szybka odpowiedz.

Comments are closed.