Brzuch Ból brzucha

Ból brzucha – wróg numer jeden

Ból brzucha to nie lada problem. Może zdarzyć się to każdemu właściwie w każdej sytuacji życiowej: w szkole,w pracy, w domu, w kinie, w podróży, podczas ważnej rozmowy biznesowej czy w czasie pływania w basenie.

Co wtedy powinniśmy zrobić? Na pewno trzeba pamiętać, ze jeżeli bardzo boli brzuch, jest ostry, lub boli słabo, ale dłuższy czas, trzeba zgłosić się niezwłocznie do lekarza. Zdarzają się przecież nagłe sytuacje, kiedy akurat w danym momencie stanie się coś, czego się zupełnie nie spodziewamy. Czymś groźnym może być perforacja wrzodu czy nawet problem z wyrostkiem robaczkowym oraz wiele innych, mogących zagrażać bezpośrednio życiu, chorób.

Jednak nie najczęściej, kiedy boli brzuch, nie dzieje się to najgorsze. Każdy w swoim życiu przeżył ból brzucha i wie, co to znaczy. Czasami coś kłuje, czasem boli lekko, a nieraz ból brzucha połączony jest w innymi objawami. Kiedy np. boli brzuch i wymiotujemy, może okazać się, że zjedliśmy coś bardzo niestrawnego i mamy zatrucie. Wtedy jednak trzeba iść do lekarza, który powie, co robić i zapisze odpowiednie leki. Na pewno zaleci też picie dużej ilości płynów, aby się nie odwodnić

Pamiętajmy jednak, że w wielu sytuacjach ból brzucha jest spowodowany nerwami. Czy wtedy lekarz pomoże? Owszem. Może zalecić nam środku uspokajające, albo przeciwnie: nie stosowanie ich, ale za to odprężenie się i większy odpoczynek.

hastagi na stronie:

#co zrobić jak boli brzuch #gdy boli brzuch #soda na ból brzucha #theraslim #obolały żołądek #soda oczyszczona wrzody #kiedy boli brzuch #soda oczyszczona na zoladek #co zrobić na ból brzucha

Similar Posts