Aktualności

„Zadbaj o swoje serce” w Galerii Metro

„Zadbaj o swoje serce” w Galerii Metro W niedzielę, 28 września 2014 roku w godzinach 10.00 – 18.00 w Galerii Metro mieszczącej się na warszawskim

„Zadbaj o swoje serce” w Galerii Metro

W niedzielę, 28 września 2014 roku w godzinach 10.00 – 18.00 w Galerii Metro mieszczącej się na warszawskim Ursynowie przy Al. Komisji Edukacji Narodowej 93 (przy stacji Metra Stokłosy) odbędzie się akcja, w ramach której mieszkańcy Warszawy i okolic będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach serca.
Tego dnia wszyscy odwiedzający Galerię Metro będą mogli bezpłatnie skorzystać z profilaktyki kardiologicznej w zakresie wykonywania: badań EKG, badań cholesterolu, obliczania wskaźnika BMI, pomiaru ciśnienia krwi, wskazań właściwej diety, zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze. Pacjenci będą również diagnozowani pod kątem stwierdzenia czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego. A to wszystko w ramach kampanii „Zadbaj o swoje serce”.
„Zadbaj o swoje serce” to ogólnopolska kampania edukacyjno – profilaktyczno – społeczna organizowana w formie bezpłatnych badań przesiewowych nieprzerwanie od 2006 roku. Jej celem jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które zbierają w Polsce wysokie żniwo. Kampania ma za zadanie edukować w temacie, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa profilaktyka, zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta. Lekarze związani z Kampanią zachęcają przede wszystkim do zdrowego odżywiania, poddawania się badaniom okresowym oraz do wdrażania innych działań profilaktycznych, a także motywują uczestników akcji do podjęcia istotnych decyzji z perspektywy zdrowia serca.
Organizatorem i inicjatorem kampanii jest Telemedycyna Polska, partnerem strategicznym Optima Cardio, a współorganizatorem Galeria Metro, czyli zaangażowana społecznie galeria handlowa.

A to już wiesz?  Najbliższy wolny termin u lekarza za 2 miesiące? Już nie!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy