Jak jeść?

Po pierwsze: będę się zdrowo odżywiać

Po pierwsze: będę się zdrowo odżywiać autorem artykułu jest Małgorzata Jakubczyk Żegnając stary rok, zazwyczaj robimy podsumowanie minionych 12 miesięcy. Jego wynik często skłania nas

Po pierwsze: będę się zdrowo odżywiać

autorem artykułu jest Małgorzata Jakubczyk


Żegnając stary rok, zazwyczaj robimy podsumowanie minionych 12 miesięcy. Jego wynik często skłania nas do rozmyślań o kolejnym roku, którego nadejście tak hucznie obchodzimy w sylwestrową noc. Co przyniesie ten nowy rok? Bez względu na to, jaki był rok 2008, chcemy, aby ten kolejny 2009 był jeszcze lepszy. Bo przecież zawsze da się coś zmienić, udoskonalić, zrealizować więcej planów i jeszcze intensywniej przeżyć kolejny etap naszego życia. Echa tych i innych nadziei znajdziemy w postanowieniach noworocznych, jakie robimy pełni wiary w lepszą przyszłość. Co sobie przyrzekamy? Rzucę palenie. Znajdę lepszą pracę. Schudnę. Zapiszę się na aerobik.

Wszystkie te postanowienia są niewątpliwie korzystne zarówno dla naszego ciała, jak i psychiki. Mając na uwadze jedno i drugie, wśród naszych przyrzeczeń powinno się znaleźć jeszcze jedno – będę się zdrowo odżywiać. Tempo naszego życia wciąż wzrasta. Jesteśmy coraz bardziej zapracowani, a w pogoni za tym, co tak naprawdę ulotne, gubimy gdzieś pierwotny sens tego całego zamieszania. Jakże często nie mamy czasu na przygotowanie zdrowego domowego posiłku, stołujemy się w fast foodach, bo szybciej lub „wrzucamy” do żołądka, co popadnie, żeby mieć więcej czasu na dalszą gonitwę. Wszystko to odbija się bardzo niekorzystnie na naszym zdrowiu.

Najlepszym sposobem na zdrowe odżywianie jest samodzielne przygotowywanie posiłków, bo wtedy dokładnie wiemy, co spożywamy. Znalezienie odpowiednich produktów w sklepach nie stanowi problemu, są one odpowiednio oznaczone, tak jak np. artykuły oznaczone znakiem Siła Serca. Są one polecane przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii, założoną przez prof. Zbigniewa Religę, a wśród nich znajdują się m.in. płatki i ciastka owsiane Elovena, margaryna Benecol, makaron z amarantusem Sulma, Chleb dla Serca, ciasteczka owsiane Mamut, suplement diety Aronox i inne. Wybierając te produkty żywnościowe oraz suplementy diety, mamy gwarancję ich wysokiej jakości oraz prozdrowotnego działania. Jednocześnie możemy wnieść osobisty wkład w prace nad budową Polskiego Sztucznego Serca, gdyż część dochodu ze sprzedaży tych produktów przeznaczana jest właśnie na ten cel. Zatem pomagając swemu organizmowi, wspomagamy jednocześnie szczytną działalność na rzecz zdrowia każdego z nas. Patrząc w przyszłość, chcemy widzieć ją w jak najjaśniejszych barwach. Jednak poprzez niezdrowe odżywianie, wielu z nas jest narażonych na różne choroby, w tym choroby serca. Istnieje kilka zasad, dzięki którym możemy świadomie zapobiegać chorobom. Po pierwsze – jeść z umiarem. Informacja o tym, że już jesteśmy najedzeni dociera do naszego mózgu dopiero po około 20 minutach. Dajmy więc czas naszemu organizmowi, jedzmy powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs. Ograniczmy spożywanie potraw o wysokiej zawartości cholesterolu, a wprowadźmy do naszego menu dużo warzyw i owoców, produkty bogate w błonnik (przekąski Elovena, ciastka owsiane Mamut), zmniejszające poziom cholesterolu (Benecol), zawierające witaminy i składniki odżywcze (makaron z amarantusem Sulma) czy wzmacniające nasze serce (Aronox). Należy także pamiętać o piciu dużej ilości płynów, regularnym jedzeniu posiłków oraz o wczesnej, lekkiej kolacji, żeby nasz organizm zdążył ją przetrawić przed snem.

Kupując produkty ze znakiem Siła Serca, mamy pewność, że odżywiamy się zdrowo i dostarczamy naszemu organizmowi składniki niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Możemy być pewni, że nasz organizm odwdzięczy się nam za takie dobre traktowanie. Dzięki jego dobrej kondycji, będziemy w stanie zrealizować nasze życiowe plany i urzeczywistnić najskrytsze marzenia. Nie bez powodu, składając sobie życzenia, mówimy – byle zdrowie było, a reszta sama przyjdzie.

www.silaserca.pl

A to już wiesz?  Co warto wiedzieć o dodatkach w żywności?


prsolution
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy