Brzuch Jak jeść? Zdrowa dieta Złe trawienie

Jedz wolniej

Żyjesz w biegu, a może po prostu przyzwyczaiłeś się do jedzenia w szybki tempie. Niestety nie jest to zdrowe i poza zaoszczędzeniem czasu nie ma

Żyjesz w biegu, a może po prostu przyzwyczaiłeś się do jedzenia w szybki tempie. Niestety nie jest to zdrowe i poza zaoszczędzeniem czasu nie ma żadnych pozytywnych stron takiego nawyku. Spożywając posiłki szybko, nie gryziemy jedzenia dokładnie, przez co większe kawałki trafiają do naszego żołądka, któremu jest je o wiele trudniej strawić i rozprowadzić szybko po organizmie.

Pośpiech w tej czynności powoduje także, że informacja o tym, że jesteśmy najedzeni trafia do naszego umysłu później niż normalnie i w efekcie czujemy się często przejedzeni, bo bodziec, że ta ilość jest odpowiednia pojawia się zbyt późno. Innym ubocznym efektem jedzenia w szybkim tempie, jest zgaga, która pojawia się często zaraz po zakończeniu posiłku.

Oczywiście w aptekach dostępne są leki na tą dolegliwość, jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdybyśmy zapobiegali jej występowaniu zamiast ją leczyć. Dla większości ludzi jedzenie to nie jest czynność czysto fizjologiczna, a żeby naprawdę delektować się nią trzeba dać odpowiednio dużo czasu naszym kubkom smakowym na rozpoznanie potrawy i jej dogłębne skosztowanie.

Jeśli więc sytuacja nas do tego nie zmusza nie spieszmy się z jedzeniem, bo jak widać efektów ubocznych jest wiele.
Werka

hastagi na stronie:

#TeraSlim #www teraslim #apteka teraslim

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy