Wiadomości branżowe

XII edycja kampanii „Zdrowe Zatoki” zakończona. Już ponad 88 000 przebadanych Polaków

W ramach XII edycji kampanii „Zdrowe Zatoki” ponad 5 500 osób skorzystało z bezpłatnych badań w kierunku rozpoznania zapalenia zatok przynosowych oraz konsultacji ze specjalistami z zakresu laryngologii. Mobilny gabinet diagnostyczny odwiedził w tegorocznej odsłonie akcji Łódź, Lublin, Tarnów, Gliwice, Gdańsk i Poznań, które zostały wybrane w głosowaniu internautów.

W ramach XII edycji kampanii „Zdrowe Zatoki” ponad 5 500 osób skorzystało z bezpłatnych badań w kierunku rozpoznania zapalenia zatok przynosowych oraz konsultacji ze specjalistami z zakresu laryngologii. Mobilny gabinet diagnostyczny odwiedził w tegorocznej odsłonie akcji Łódź, Lublin, Tarnów, Gliwice, Gdańsk i Poznań, które zostały wybrane w głosowaniu internautów. Łącznie, od początku kampanii przebadano już ponad 88 000 Polaków.

 

BEZPŁATNE BADANIA

Mieszkańcy miast, które znalazły się na trasie mobilnego gabinetu „Zdrowych Zatok” mogli wziąć udział w bezpłatnym badaniu zatok nowoczesną kamerą termowizyjną, skorzystać z konsultacji z lekarzem laryngologiem oraz otrzymać bezpłatne materiały edukacyjne. Osoby, u których badanie wykazało niepokojące zmiany, były kierowane na dalsze konsultacje laryngologiczne.

Mobilny gabinet „Zdrowych Zatok” w liczbach:

Najliczniej mobilny gabinet odwiedzili mieszkańcy Lublina – aż 1012 osób skorzystało z konsultacji! W pozostałych miastach bezpłatne konsultacje cieszyły się równie wysokim zainteresowaniem mieszkańców: w Łodzi 974 pacjentów odwiedziło mobilny gabinet, w Gliwicach 940, w Tarnowie 937, w Poznaniu 907, zaś w Gdańsku 900. Łącznie podczas tegorocznej edycji z badań skorzystało 5 500 osób, a od początku kampanii w 2003 już ponad 88 000.

6 miast zostało odwiedzonych przez mobilny gabinet w ciągu 5 miesięcy

Łącznie we wszystkich miastach z konsultacji skorzystało 5 500 Polaków we wszystkich miastach

Największa liczba pacjentów odwiedziła mobilny gabinet w Lublinie – 1012

Od początku kampanii „Zdrowe Zatoki” w 2003 roku przebadano łącznie 88 689 osób

TRASA MOBILNEGO GABINETU

Miasta, które znalazły się na trasie mobilnego gabinetu zostały wyłonione w plebiscycie zorganizowanym na stronie www.zdrowezatoki.pl, w którym padło prawie 27 tysięcy głosów.

W ramach akcji co roku umożliwiamy Polakom dostęp do bezpłatnych badań i specjalistycznych konsultacji laryngologicznych oraz rozpowszechniamy wiedzę na temat profilaktyki, diagnozowania oraz sposobów leczenia zapalenia zatok przynosowych – mówi Katarzyna Pietrzak z USP Zdrowie – Dostrzegamy ogromną potrzebę organizowania takich akcji ze względu na skalę problemu, cieszymy się więc, że również w tym roku nasz program docenili kolejni pacjenci.

                                                                                           

A to już wiesz?  Sutricon zmniejszy blizny po zimowych kontuzjach

O AKCJI

Kampania „Zdrowe Zatoki”, pod patronatem marki Ibuprom Zatoki, jest realizowana od 2003 roku. Celem akcji jest podniesienie świadomości Polaków na temat specyfiki zapalenia zatok przynosowych i metod jego rozpoznawania, zwrócenie uwagi na konieczność podejmowania działań profilaktycznych oraz stosowania właściwej diagnostyki i leczenia. Jest to jedyna kampania, która tak wnikliwie porusza zagadnienia związane z problemami bólów i zapalenia zatok. Szczegółowe informacje o samym badaniu i o akcji są dostępne na stronie internetowej: http://www.zdrowezatoki.pl/

Nad merytorycznym przebiegiem kampanii czuwa Rada Programowa, którą tworzą prof. dr hab. med. Dariusz Jurkiewicz, Kierownik Kliniki Otolaryngologicznej WIM CSK MON w Warszawie, dr n. med. Piotr Rapiejko specjalista otolaryngolog.

Źródło Zdrowe Zatoki. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy