Jak jeść? Zdrowa dieta zdrowa kuchnia

Aby osłodzić sobie życie… dietą

Będąc na diecie, z początku jesteśmy niezwykle rozentuzjazmowani, czujemy, że swoją motywacją i siłą woli jesteśmy w stanie nawet góry przenosić, ale po paru dniach

Będąc na diecie, z początku jesteśmy niezwykle rozentuzjazmowani, czujemy, że swoją motywacją i siłą woli jesteśmy w stanie nawet góry przenosić, ale po paru dniach cała radość i przyjemność czerpana do tej pory z odchudzania zanika gdzieś bezpowrotnie. Im bardziej jesteśmy głodni, tym więcej też stajemy się rozdrażnieni, często wręcz agresywni, a już na pewno coraz mniej zadowoleni i szczęśliwi z życia oraz z faktu, że po zastosowanej diecie będziemy dużo szczuplejsi, czyli ładniejsi, atrakcyjniejszy.

030983.JPG

Zapominamy stopniowo o wszystkich celach, jakie chcieliśmy od samego początku osiągnąć, zaczynamy mieć na wszystko „olewkę” i znów wszystko to, co „zakazane”, kusi najbardziej – rzecz jasna. A my oczywiście nie potrafimy się opanować. Zjadając kolejne połacie pokarmów różnego pochodzenia z lodówki odzyskujemy wreszcie należytą radość życia, której przecież tak brakowało od jakiegoś czasu. Lecz euforia ta nie trwa zbyt długo, ponieważ bardzo szybko pojawiają się wyrzuty sumienia, że przecież nagięło się zasady, które miały bezwzględnie obowiązywać na diecie, którą się obrało.

W ten sposób, jeśli już raz człowiek się ugnie, zaprzestaje diety, zaczyna ponownie jeść wszystko to, co tuczy, wszystko to, co jest maksymalnie niezdrowe i zabójcze dla naszej sylwetki, oczywiście obiecując sobie przy tym, że za jakiś czas znów zabierze się za odchudzanie, ale tym razem bardzo ostre i radykalne. Ale póki co, teraz trzeba się najeść do woli. I tak to się przedstawia, zamknięte kółko.

A chodzi przecież o to, żeby diety nie przerywać, nawet wtedy, gdy męczy i chce się ją jak najszybciej zakończyć i posłać do diabła. Temu mają służyć tak zwane „sposoby na odwrócenie uwagi” od znużenia, poczucia głodu czy względnego wyczerpania (którego oczywiście być nie ma prawa!).
Marta Akuszewska

A to już wiesz?  Dwanaście sposobów na zdrową wątrobę

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy